UKS Trzebinia - strona nieoficjalna

Historia powstania Klubu

Był rok 1995, rozpoczęła się współpraca pomiędzy nowo powstałą Szkołą Podstawową Nr 8, Młodzieżowym Domem Kultury i Hutnikiem Trzebinia.
Lata 83, 84, 85 to okres wyżu demograficznego. Do Szkoły Podstawowej Nr 8 uczęszcza bardzo dużo uzdolnionych piłkarsko chłopców. W sytuacji, gdy Hutnik ma przerwę w szkoleniu trampkarzy, a MDK w Trzebini dysponuje godzinami dla instruktora, dyrektor szkoły Andrzej Pypno i nauczyciel w-f Jacek Pająk zawierają porozumienie z Panią Dyrektor MDK Jadwigą Olszowska-Urban i Prezesem Hutnika Trzebinia Grzegorzem Augustynkiem. Chłopcy rozpoczynają regularne treningi i reprezentują Hutnik Trzebinia. W pierwszym roku istnienia działa jedna drużyna a w 1996 już dwie pełne drużyny.
Zaczęły się problemy ze sprzętem i finansowaniem wyjazdów. Nowo powstały, zawieszony w próżni "twór" nie miał, bowiem możliwości występowania do władz Urzędu Miasta o dofinansowanie. W styczniu 1997 roku powstała grupa inicjatywna Rodziców i myśl o powołaniu Stowarzyszenia. Do najbardziej zaangażowanych rodziców w tym okresie należeli: Anna Bizoń, Elżbieta Nowakowska, Czesław Bizoń, Bogusława Rolka, Andrzej Skrzypkowski, Halina Dudek, Jadwiga Buczek, Grzegorz Kocot, Stanisław Pieczara, Jan Stanuch, Halina Strojek, Bogdan Opara, Hieronim Suchecki, Iwona Pogoda, Władysław Nowakowski, Wiesław Pikuła, Jan Grzyb, Józef Wójciak, Narcyz Dobranowski, Józef Kałuża, Tadeusz Roman, Roman Kubaty, Zbigniew Morcinczyk.
  Grupa inicjatywna, która kierowali Andrzej Pypno, Jacek Pająk, Jadwiga Olszowska-Urban wykonała wszystkie czynności potrzebne do rejestracji Klubu i w dniu 29.04.1997 Stowarzyszenie pod nazwą UKS-SP8-MDK uzyskało osobowość prawną, rozpoczynając swoją działalność.

Nie wprowadzono danych o ostatnich meczach.

UKS - Skawa
Ładowanie...